| Nr |
Indicator |
Teller |
Noemer |
| 1 |
Populatie zorggroep |
|
|
| 2 |
% VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (huidig) |
Aantal VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (huidig) |
Teller 1 |
| 3 |
% VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027) |
(
- (Risico HVZ volgens richtlijn 2024 zeer hoog of hoog (4177, RH24 KQ, antw. 683 of 650) als antwoord ooit of risico HVZ volgens richtlijn 2019 zeer hoog of hoog (3953, RH19 KQ, antw. 635 of 634) als antwoord ooit)
EN minimaal 1 vastgestelde risicofactor:
- (K86 of K87)
- (T93.00 of T93.01 of T93.03 of T93.04)
- Matige CNS of ernstige CNS*
EN leeftijd < 70 jaar
-
OF Registratie Lifetimerisico HVZ volgens richtlijn 2024 (4178, LH24 KQ FB, ongeacht uitslag) EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1) geregistreerd in de afgelopen 13 maanden
- OF (K86 of K87)
EN (ATC C02, C03, C07, C08 of C09 voorschrift in de afgelopen 12 maanden)
- OF Leeftijd ≥ 70 jaar
EN (ATC C02, C03, C07, C08, C09 of C10 voorschrift in de afgelopen 12 maanden)
- OF vastgesteld verhoogd risico op basis van een eerdere CVRM-richtlijn
- T93 EN ATC C10 voorschrift in de afgelopen 12 maanden
- OF Risico HVZ volgens richtlijn 2024 zeer hoog of hoog (4177, RH24 KQ, antw. 683 of 650) als laatste antwoord (ongeacht leeftijd)
- OF Risico HVZ volgens richtlijn 2019 zeer hoog of hoog (3953, RH19 KQ, antw. 635 of 634) als eerste antwoord EN leeftijd ≤ 70 jaar
- OF Matige CNS of ernstige CNS**
)
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN leeftijd >= 18 jaar
|
Teller 1 |
| 4 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027) |
NIET in teller 2, WEL in teller 3 |
Teller 3 |
| 4.1 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), in COPD-keten |
- Teller 4
- EN Voldoet aan DBC-criteria COPD volgens definitie zorggroep
|
Teller 4 |
| 4.2 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), in Astma-keten |
- Teller 4
- EN Voldoet aan DBC-criteria Astma volgens definitie zorggroep
|
Teller 4 |
| 4.3 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), in Ouderenzorg-keten |
- Teller 4
- EN Voldoet aan DBC-criteria Ouderenzorg volgens definitie zorggroep
|
Teller 4 |
| 4.4 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), niet in andere keten (Astma, COPD, Ouderenzorg) |
- Teller 4
- EN Voldoet NIET aan DBC-criteria COPD, Astma en Ouderenzorg volgens definitie zorggroep
|
Teller 4 |
| 4.5 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), voldoet aan inclusiecriterium Risico HVZ EN minimaal 1 vastgestelde risicofactor < 70 jaar |
(
- EN (Risico HVZ volgens richtlijn 2024 zeer hoog of hoog (4177, RH24 KQ, antw. 683 of 650) als antwoord ooit of risico HVZ volgens richtlijn 2019 zeer hoog of hoog (3953, RH19 KQ, antw. 635 of 634) als antwoord ooit)
EN minimaal 1 vastgestelde risicofactor:
- (K86 of K87)
- (T93.00 of T93.01 of T93.03 of T93.04)
- Matige CNS of ernstige CNS*
EN leeftijd < 70 jaar
)
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN leeftijd >= 18 jaar
|
Teller 4 |
| 4.6 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), voldoet aan inclusiecriterium Registratie Lifetimerisico HVZ EN Deelname Ketenzorg = ja |
(
- EN Registratie Lifetimerisico HVZ volgens richtlijn 2024 (4178, LH24 KQ FB, ongeacht uitslag)
EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1) geregistreerd in de afgelopen 13 maanden
)
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN leeftijd >= 18 jaar
|
Teller 4 |
| 4.7 |
% nieuwe VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027), voldoet aan inclusiecriterium Leeftijd ≥ 70 jaar EN Medicatie (ATC C02, C03, C07, C08, C09 of C10) |
(
- EN Leeftijd ≥ 70 jaar
EN (ATC C02, C03, C07, C08, C09 of C10 voorschrift in de afgelopen 12 maanden)
)
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN leeftijd >= 18 jaar
|
Teller 4 |
| 5 |
% patiënten dat voldoet aan VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (huidig), maar niet voldoet aan VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027) |
NIET in teller 3, WEL in teller 2 |
Teller 2 |
| 6 |
% patiënten dat voldoet aan DBC VVR-criteria (huidig) |
Voldoet aan DBC-criteria VVR volgens definitie zorggroep (huidig) |
Teller 1 |
| 7 |
% patiënten dat voldoet aan DBC VVR-criteria (InEen 2027) |
- Teller 3
- EN hoofdbehandelaar huisarts (2815, CVHB KZ, antw. 48)
- EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1)
|
Teller 1 |
| 8 |
% nieuwe patiënten dat voldoet aan DBC VVR-criteria (InEen 2027) |
NIET in teller 5, WEL in teller 6 |
Teller 6 |
| 9 |
% patiënten dat voldoet aan DBC VVR-criteria (huidig), maar niet voldoet aan DBC VVR-criteria (InEen 2027) |
NIET in teller 6, WEL in teller 5 |
Teller 5 |
| 10 |
% VVR-patiënten volgens definitie zorggroep (InEen 2027) waarbij hoofdbehandelaar of deelname ketenzorg ontbreekt (status bepaal) |
- Teller 3
- EN Deelname Ketenzorg (3830, CVKZ KZ, antw. 1) ontbreekt
OF (hoofdbehandelaar (2815, CVHB KZ, antw. 48) ontbreekt EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1))
|
Teller 3 |
| 11 |
% patiënten ≥18 jaar zonder HVZ/DM met meetwaarde Lifetimerisico waarbij deelname ketenzorg ontbreekt of ongeldig is |
- Leeftijd >= 18 jaar
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN Registratie Lifetimerisico HVZ volgens richtlijn 2024 (4178, LH24 KQ FB, ongeacht uitslag)
- EN Deelname Ketenzorg (3830, CVKZ KZ, antw. 1) ontbreekt
|
1 t/m 4 van teller |
| 12 |
% patiënten ≥18 jaar en <70 jaar zonder HVZ/DM met een actieve T93.00, T93.01, T93.03 of T93.04 met een C10 voorschrift in de afgelopen 12 maanden met hoofdbehandelaar huisarts, deelname ketenzorg ja, maar zonder risicoscore RH24/RH19 hoog of zeer hoog |
- Leeftijd >= 18 jaar
- EN leeftijd < 70 jaar
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN T93.00 of T93.01 of T93.03 of T93.04
- EN ATC C10 voorschrift in de afgelopen 12 maanden
- EN hoofdbehandelaar huisarts (2815, CVHB KZ, antw. 48)
- EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1)
- EN GEEN (Risico HVZ volgens richtlijn 2024 zeer hoog of hoog (4177, RH24 KQ, antw. 683 of 650) als antwoord ooit of risico HVZ volgens richtlijn 2019 zeer hoog of hoog (3953, RH19 KQ, antw. 635 of 634) als antwoord ooit)
|
1 t/m 8 van teller |
| 13 |
% patiënten ≥18 jaar en <70 jaar zonder HVZ/DM met een actieve U99.00 of U99.01 met hoofdbehandelaar huisarts, deelname ketenzorg ja, maar met ontbrekende labwaarden (eGFR, ACR) |
- Leeftijd >= 18 jaar
- EN leeftijd < 70 jaar
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN U99.00 of U99.01
- EN hoofdbehandelaar huisarts (2815, CVHB KZ, antw. 48)
- EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1)
- EN GEEN ACR of eGFR*
|
1 t/m 7 van teller |
| 14 |
% patiënten ≥18 jaar en <70 jaar zonder HVZ/DM met CNS volgens definitie InEen 2027 met hoofdbehandelaar huisarts, deelname ketenzorg ja, maar zonder risicoscore RH24/RH19 hoog of zeer hoog |
- Leeftijd >= 18 jaar
- EN leeftijd < 70 jaar
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN U99.00 of U99.01
- EN hoofdbehandelaar huisarts (2815, CVHB KZ, antw. 48)
- EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1)
- EN Matige CNS of ernstige CNS*
- EN GEEN (Risico HVZ volgens richtlijn 2024 zeer hoog of hoog (4177, RH24 KQ, antw. 683 of 650) als antwoord ooit of risico HVZ volgens richtlijn 2019 zeer hoog of hoog (3953, RH19 KQ, antw. 635 of 634) als antwoord ooit)
|
1 t/m 8 van teller |
| 15 |
% patiënten ≥18 jaar zonder HVZ/DM met risicoscore RH24/RH19 hoog of zeer hoog met hoofdbehandelaar huisarts, deelname ketenzorg ja, maar zonder K86/K87/T93-ICPC of CNS (InEen 2027) |
- Leeftijd >= 18 jaar
- EN geen DM volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN geen HVZ volgens definitie zorggroep (huidig)
- EN hoofdbehandelaar huisarts (2815, CVHB KZ, antw. 48)
- EN Deelname Ketenzorg = ja (3830, CVKZ KZ, antw. 1)
- EN (Risico HVZ volgens richtlijn 2024 zeer hoog of hoog (4177, RH24 KQ, antw. 683 of 650) als antwoord ooit of risico HVZ volgens richtlijn 2019 zeer hoog of hoog (3953, RH19 KQ, antw. 635 of 634) als antwoord ooit)
- EN GEEN minimaal 1 vastgestelde risicofactor: (K86 of K87) of (T93.00 of T93.01 of T93.03 of T93.04) of Matige CNS of ernstige CNS*
|
1 t/m 6 van teller |